Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 15. júl 2024Meniny má Henrich
< sekcia Slovensko

RTVS si pripomenie zosnulých V. Obšila aj S. Párnického

Na snímke herec Vladimír Obšil počas tlačovej konferencie Slovenského národného divadla (SND) k premiéra hry Béla Pintér: Špina v Bratislave 23. Marca 2022. Foto: TASR - Dano Veselský

Obšila si pripomenie RTVS vo svojom víkendovom vysielaní na Dvojke.

Bratislava 31. marca (TASR) - Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) si vo svojom vysielaní pripomenie zosnulého člena Činohry Slovenského národného divadla Vladimíra Obšila aj zosnulého legendárneho slovenského režiséra Stanislava Párnického. TASR o tom informovala manažérka marketingovej komunikácie RTVS Zuzana Vicelová.

"RTVS s veľkým zármutkom prijala správu o úmrtí legendárneho slovenského režiséra Stanislava Párnického. Jeho výraznú osobnosť si pripomenieme v piatok večer o 20.00 h na Dvojke v portréte zo série GEN.sk a na Jednotke filmom Kára plná bolesti o 21.55 h," priblížila.

RTVS :24 bude na režiséra spomínať naživo v relácii Interview v piatok podvečer o 17.30 h. Dvojka v sobotu odvysiela program Ľudia za legendami zo série Návraty k hereckým legendám o 14.55 h a inscenáciu z roku 2009 Dôverní nepriatelia o 15.20 h. Rádio Devín si Párnického pripomenie v nedeľnom vysielaní o 16.30 h v repríze relácie Fokus Zuzany Šimovej z roku 2014.

Obšila si pripomenie RTVS vo svojom víkendovom vysielaní na Dvojke. V sobotu (1. 4.) o 17.00 h si na herca zaspomína titulnými úlohami v televíznej inscenácii Malý pán Friedemann a v nedeľu (2. 4.) o 11.50 h si ho pripomenie v rozprávke Nebojsa.

Rádio Devín uvedie v sobotu v špeciálnom bloku od 12.00 h do 13.00 h sériu programov s Obšilom ako interpretom poézie, prózy a esejí.