Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér
< sekcia Slovensko

RTVS spúšťa na Trojke nepretržité spravodajské vysielanie

Dvojica sa objíma predtým, ako žena nastúpi do vlaku v Kramatorsku na východe Ukrajiny 27. februára 2022. Foto: TASR/AP

Spravodajské vysielanie :24 sa začne od 6.00 h.

Bratislava 27. februára (TASR) - RTVS spúšťa na Trojke pre situáciu na Ukrajine spravodajské vysielanie. Program od pondelka (28. 2.) dočasne nahrádza spravodajsko-publicistickými informáciami v 24-hodinovom vysielaní. TASR o tom informovala hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová.

Spravodajské vysielanie :24 sa začne od 6.00 h. "V mimoriadnej situácii súvisiacej s vojnou na Ukrajine sa RTVS rozhodla podstatne rozšíriť vysielanie spravodajstva, aby občania Slovenska dostávali počas celého dňa aktuálne a overené informácie," uviedla Pivarčiová.

Naživo bude prinášať vyhlásenia predstaviteľov štátu k aktuálnej politickej a bezpečnostnej situácii. Taktiež bude naživo v polhodinových blokoch informovať o tom, čo sa v súčasnosti deje najmä na Ukrajine, ale aj na Slovensku, približuje Pivarčiová.

Pokračuje, že spravodajský okruh ponúkne i diskusie politológov, sociológov, vedcov a politikov. Správy budú doplnené o analýzy a komentáre. Do vysielania :24 budú zaradené i publicistické formáty Reportéri, Občan za dverami, Kultúra.sk, Svet v obrazoch či Slovensko v obrazoch. Súčasťou spravodajských blokov budú Správy a komentáre, Počasie, športové spravodajstvo Góly-body-sekundy či Zelená vlna, tvrdí.

Súčasťou televízneho spravodajského vysielania budú podľa hovorkyne aj spravodajské relácie, ktoré sa vysielajú v Slovenskom rozhlase. Na televízne obrazovky sa dostanú relácie Z prvej ruky, K veci či Sobotné dialógy.

Spravodajsko-publicistickým vysielaním na trojke chce RTVS podľa jej riaditeľa Jaroslava Rezníka vytvoriť pevný a spoľahlivý informačný zdroj pre verejnosť, ktorý bude dostupný pre všetkých 24 hodín denne a sedem dní v týždni.

"Samozrejme, že takéto rozhodnutie so sebou prináša mnohé riziká, ale počas vojny u nášho suseda sa nemôžeme hrať na krásu," poznamenal predseda Rady RTVS Igor Gallo. Predpokladá, že táto situácia urýchli vznik spravodajskej programovej služby, ktorú nedávno avizoval Rezník.