< sekcia Slovensko

V. Matvijenková prijala pozvanie Andreja Danka na oslavy SNP

Na archívnej snímke Andrej Danko. Foto: TASR Jakub Kotian

Šéf slovenského parlamentu zdôraznil dobré vzťahy s niektorými ruskými politikmi, ktorí mu otvorili dvere aj v čase, keď bol zástupca mimoparlamentnej strany s tromi percentami preferencií.

Moskva 2. júla (TASR) – Predsedníčka ruskej Rady federácie Valentina Matvijenková prijala pozvanie šéfa Národnej rady SR Andreja Danka (SNS) na augustové oslavy výročia Slovenského národného poslania (SNP) v Banskej Bystrici. Danka dosluhujúca šéfka hornej snemovne ruského parlamentu označila za priateľa Ruska.

"Ďakujeme za pozvanie na oslavy Slovenského národného povstania a otvorene vám hovorím, že pošleme delegáciu Rady federácie," povedala Matvijenková na rokovaní zástupcov Rady federácie a NR SR v Moskve. Predseda slovenského parlamentu je podľa nej jeden z mála európskych politikov, ktorí neprepisujú históriu druhej svetovej vojny. "Tu vás poznajú ako vyváženého politika, ktorý má dobrý vzťah k Rusku. Poznajú vás ako človeka, ktorý prispieva k rozvoju bilaterálnych vzťahov," povedala.

Šéf slovenského parlamentu zdôraznil dobré vzťahy s niektorými ruskými politikmi, ktorí mu otvorili dvere aj v čase, keď bol zástupca mimoparlamentnej strany s tromi percentami preferencií. "U Rusov cítime, že je jedno, akú máme funkciu, cítime, že máte veľké srdce," dodal Danko. Predseda NR SR pripomenul, že na Slovensku vládnu tri parlamentné strany, s ktorými nemá vždy rovnaký názor. "Ale ja zastávam názor, že chcem mať vyvážený vzťah na západ, na východ, na sever, na juh," povedal Danko a dodal, že sa v politike riadi najmä srdcom.