Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 24. marec 2023Meniny má Gabriel
< sekcia Slovensko

RÚVZ v Rimavskej Sobote uložil strane Smer-SD za protest pokutu

Na archívnej snímke vpravo poslanec NR SR Robert Fico (Smer-SD) počas protivládneho podujatia "čapicový protest", ku ktorému sa pridali strany SNS a Republika v Rimavskej Sobote 17. októbra 2021. Foto: TASR Ján Krošlák

Protivládny protest zorganizoval Smer-SD na rimavskosobotskom amfiteátri vlani 17. októbra.

Rimavská Sobota 6. decembra (TASR) - Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Rimavskej Sobote uložil opozičnej strane Smer-SD za organizáciu protivládneho protestu v čase platnosti protipandemických opatrení v októbri 2021 pokutu vo výške 5000 eur. Rozhodnutie nie je právoplatné. Pre TASR to potvrdila regionálna hygienička Tatiana Majanová. Na rozhodnutie o pokute upozornil portál Aktuality.

"Správne konanie na úrovni prvostupňového orgánu bolo ukončené, organizátorovi akcie bola rozhodnutím uložená pokuta," uviedla Majanová.

Protivládny protest zorganizoval Smer-SD na rimavskosobotskom amfiteátri vlani 17. októbra. Ako v tom čase pre TASR uviedol Úrad verejného zdravotníctva, keďže súčasťou zhromaždenia bol aj kultúrny program, mala sa akcia riadiť pravidlami vyplývajúcimi z COVID automatu.

Okres Rimavská Sobota spadal v polovici októbra 2021 medzi takzvané červené okresy. Podľa hygienikov organizátor podujatia nezabezpečil zásadné opatrenia, ako povinnosť prekrytia dýchacích ciest či povinnosť dodržiavať stanovený režim podujatia v súlade s vyhláškou upravujúcou organizovanie hromadných podujatí počas pandémie.