Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 25. júl 2024Meniny má Jakub
< sekcia Slovensko

RVR začala správne konanie voči rádiu Viva aj televízii JOJ

V prípade rádia Viva sa to týka jeho niektorých frekvencií, ktoré neboli využívané na pridelené účely.

Bratislava 20. novembra (TASR) - Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) na dnešnom zasadnutí rozhodla o začatí správneho konania voči niektorým vysielateľom. TASR o tom informoval riaditeľ kancelárie RVR Ľuboš Kukliš.

V prípade rádia Viva sa to týka jeho frekvencií v Medzilaborciach, Ružomberku, Prievidzi a Nitre, ktoré neboli využívané na účely, na ktoré boli rádiu pridelené.

TV JOJ zase nedodala Radou vyžiadaný súvislý záznam upútavky na Súdnu sieň zo 16. septembra a ani samotný program vysielaný o deň neskôr. Ďalšie správne konanie voči tejto televízii súvisí so zaraďovaním reklamy do vysielania a jej časovým rozsahom 19. augusta približne od 17. hodiny.

Ďalší vysielatelia sa nevyhnú sankciám. Sto eur zaplatí Europa 2 za porušenie ustanovenia o ochrane maloletých. Dopustila sa ho odvysielaním piesne Rakbyho a Bacila "Ukáž mi lásku" v programe Maxximum muziky 1. júna okolo 12. hodiny. Pokutu v podobe upozornenia na porušenie zákona dostal aj prevádzkovateľ retransmisie S - Team, Košice za to, že v minulom roku poskytoval retransmisiu programových služieb ČT24 a M1 bez súhlasu ich pôvodných vysielateľov.