Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 19. jún 2024Meniny má Alfréd
< sekcia Slovensko

Rybníček chce pokračovať ako prezident Únie miest Slovenska

Na archívnej snímke úradujúci primátor mesta Trenčín Richard Rybníček. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Do 'veľkej' politiky sa nechystám, a preto ma v žiadnej strane ani na žiadnej kandidátke neuvidíte, uviedol primátor mesta Trenčín a prezident ÚMS R. Rybníček s tým, že o tom ani s nikým nerokuje.

Bratislava 20. marca (TASR) - Primátor mesta Trenčín a prezident Únie miest Slovenska (ÚMS) Richard Rybníček plánuje na najbližšom sneme obhájiť post šéfa ÚMS. Zároveň pre TASR povedal, že nebude kandidovať v predčasných parlamentných voľbách. Prioritou je pre neho projekt Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) 2026, ktorý udelili Trenčínu.

"Do 'veľkej' politiky sa nechystám, a preto ma v žiadnej strane ani na žiadnej kandidátke neuvidíte," skonštatoval Rybníček s tým, že o tom ani s nikým nerokuje. "Projekt Trenčín EHMK 2026 je projektom medzinárodného významu a je dôležitý pre mesto, ale aj pre Slovensko. To je moja priorita, ktorú chcem dokončiť. Zároveň chcem na najbližšom sneme Únie miest Slovenska kandidovať na pozíciu prezidenta a obhajovať záujmy miest," doplnil.

Rybníček je primátorom Trenčína od roku 2010. V roku 2016 oznámil založenie vlastnej strany TOSKA, ktorá napokon nevznikla.