Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 13. jún 2024
< sekcia Slovensko

SaS pripravuje trestné oznámenie pre množiace sa vyhrážky

Na snímke predseda strany Sloboda a solidarita (SaS) Branislav Gröhling. Foto: TASR - Jakub Kotian

Podpredsedníčka strany Mária Kolíková upozornila, že vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Bratislava 20. mája (TASR) - Strana SaS pripravuje trestné oznámenie pre množiace sa vyhrážky voči jej predstaviteľom a členom. TASR o tom informoval hovorca strany Ondrej Šprlák.

"Sme v intenzívnom kontakte s políciou. Množiace sa vyhrážky voči viacerým z nás prekračujú hranice. Politik musí strpieť istú dávku kritiky, ale pokiaľ vašej rodine začnú chodiť listy s odkazom o tom, že musíte zomrieť, je to neprijateľné," uviedol predseda SaS Branislav Gröhling.

Ocenil pritom momentálnu komunikáciu s políciou a úradom pre ochranu ústavných činiteľov. "Bohužiaľ, niektorých atentát na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) neodradil, ale, naopak, posilnil v šírení ďalšej nenávisti. Musíme to zastaviť," dodal s tým, že aj politici musia prestať burcovať vášne a pomôcť upokojiť spoločnosť.

Podpredsedníčka strany Mária Kolíková upozornila, že vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom. "Toto nemôžeme tolerovať. Naše rodiny, a už vôbec nie deti, nesmú byť súčasťou tohto nenávistného zastrašujúceho politického boja," zdôraznila s tým, že politici majú zodpovednosť a musia odsúdiť nenávistnú rétoriku.