< sekcia Slovensko

SaS: Schôdzu neotvorili pre koalíciu, nie opozíciu, premiér je slabý

Na archívnej snímke predseda SaS Richard Sulík. Foto: TASR/Jaroslav Novák

Podľa Sulíka je Pellegrini najslabší premiér, akého Slovensko malo.

Bratislava 6. septembra (TASR) - Opozičná SaS odmieta obvinenia, že schôdza k odvolávaniu premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) sa nekonala pre opozíciu. Uviedol to predseda SaS Richard Sulík, podľa ktorého je Pellegrini najslabší premiér, akého Slovensko malo. Sulík poznamenal, že urobí všetko pre to, aby opoziční poslanci v pondelok (9. 9.) na schôdzu prišli a aby sa ukázalo, že obštrukcie robí koalícia, nie opozícia.

Vládni poslanci podľa SaS robili v pléne obštrukcie, aby sa schôdza v piatok nekonala, lebo sa báli počuť pravdu. "Za SaS sa zúčastnili všetci poslanci s výnimkou jedného na služobnej ceste. Za vládnu väčšinu sa prezentovali len traja. Keď to sčítate, aj keby sa všetci opoziční poslanci prezentovali, nestačilo by to na otvorenie schôdze. Odmietame obvinenia, že schôdzu neotvorili pre opozíciu," doplnil Sulík.

Opozícia chce predsedu vlády odvolať preto, lebo nenavrhol odvolať Moniku Jankovskú (Smer-SD) z postu štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti po tom, čo sa objavili informácie o jej údajnej komunikácii s Marianom K., obvineným z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Vláda s odvolaním nesúhlasí, Jankovská komunikáciu s Marianom K. odmieta a medzičasom vo funkcii skončila. Premiér odmieta tvrdenia, že sa bojí schôdze, tvrdí, že je pripravený prísť na zasadnutie aj v pondelok, nakedy sa odvolávanie presunulo.