Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 22. september 2023Meniny má Móric
< sekcia Slovensko

SaS si na kongrese za predsedu opätovne zvolila R. Sulíka

Richard Sulík (SaS), archívne foto. Foto: TASR - Martin Baumann

Do republikovej rady liberáli zvolili Juraja Drobu, Karola Galeka a Radovana Géciho na štyri roky a Michala Uherčíka na dva roky.

Bratislava 22. apríla (TASR) - Richard Sulík bude predsedom SaS aj ďalšie štvorročné funkčné obdobie. Opätovne ho strana zvolila do funkcie na sobotňajšom kongrese v Jasnej. Okrem toho si SaS zvolila aj členov republikovej rady a ďalších orgánov strany. Do republikovej rady liberáli zvolili Juraja Drobu, Karola Galeka a Radovana Géciho na štyri roky a Michala Uherčíka na dva roky.

"Povediem stranu do volieb s jasným nárokom, s jasnou ambíciou voľby vyhrať," vyhlásil Sulík a poďakoval sa za hlasy získané vo voľbe. Dodal, že po zvolení chýbajúcich členov republikovej rady bude tento orgán opäť kompletný a na jej najbližšom zasadnutí navrhne zvoliť Janu Bittó Cigánikovú za podpredsedníčku strany.

Na kongrese mala SaS hovoriť aj o prípadnej spolupráci s Hlasom-SD. Sulík ozrejmil, že po vyjadrení väčšiny členov tento bod z programu vypustili. Verí, že SaS bude mať pri zostavovaní koalície lepšie alternatívy, než je Hlas-SD. Nevie si predstaviť, že by predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini viedol krajinu.