< sekcia Slovensko

SaS: Učiteľom sa podarilo obrátiť diskusiu naspäť k pálčivým problémom

Martin Poliačik Foto: TASR/Tomáš Halász

Strana zároveň s poľutovaním konštatuje, že vládna strana Smer-SD nedokázala nájsť na problémy v zdravotníctve a školstve odpovede.

Bratislava 9. februára (TASR) - Opozičná strana SaS dnes vyjadrila vďaku a obdiv občianskej statočnosti, učiteľkám a učiteľom po celom Slovensku. Podľa strany zásluha pedagógov, študentov a rodičov je, že svojou vytrvalosťou zvrátili diskusiu pred nastávajúcimi parlamentnými voľbami naspäť ku skutočne pálčivým problémom slovenskej spoločnosti.

"Spolu s protestujúcimi zdravotnými sestrami upozornili na systémové chyby v zdravotníctve a školstve a oprávnene žiadali ich nápravu," uviedol tímlíder SaS pre školstvo Martin Poliačik. Ako vyjadrenie podpory pre učiteľov dnes zástupcovia SaS spustili webový portál Učiteľ snov. "V posledných týždňoch a mesiacoch sa postavenie učiteliek a učiteľov v slovenskej spoločnosti dostáva na prvé stránky novín a o ich ohodnotení a pracovných podmienkach diskutuje celá spoločnosť. Projekt Učiteľ snov vznikol na to, aby sme od všetkých tých čísel a štatistík na chvíľu poodstúpili a pozreli sa na stopy výnimočných učiteliek a učiteľov v našich životných príbehoch," uviedol Poliačik.

Strana zároveň s poľutovaním konštatuje, že vládna strana Smer-SD nedokázala nájsť na problémy v zdravotníctve a školstve odpovede. "Miesto investície do zdravia ľudí a vzdelania našich detí sa premiér Robert Fico so svojou družinou rozhodli korumpovať voličov sociálnymi balíčkami v hodnote miliardy eur," uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Ako dodali, s potešením sledujú, že štafetu po učiteľoch a sestričkách preberajú vysokoškoláci a ich pedagógovia. "Aj Nežná revolúcia nadobudla silu na akademickej pôde," uzavrel Poliačik.