Quantcast
< sekcia Slovensko

Šéf Lesov SR Tibor Kőszeghy ponúkol odstúpenie zo svojej funkcie

Na snímke generálny riaditeľ Lesy SR Tibor Kőszeghy počas tlačovej konferencie pri príležitosti predstavenia aplikácie s názvom Otvorené drevo, ktoré spúšťa štátny podnik Lesy SR 20. januára 2022 v Bratislave. Foto: TASR - Jakub Kotian

Vlčan uviedol, že si veľmi váži manažérsku prácu generálneho riaditeľa Tibora Kőszeghyho.

Bratislava 20. januára (TASR) - Generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR Tibor Kőszeghy ponúkol ministrovi pôdohospodárstva Samuelovi Vlčanovi (nominant OĽANO) odstúpenie zo svojej funkcie. Kőszeghy o tom informoval vo štvrtok na tlačovej konferencii Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR. K tomuto kroku sa podľa svojich slov rozhodol pre neúmernú verejnú kritiku svojej osoby v posledných dňoch.

"Čelím v posledných dňoch z môjho pohľadu neúmernej kritike. Určite sa nájdu chyby a nedostatky, ktoré som pri svojej práci urobil, žiadne z nich nie sú fatálne, ani zásadné. Aj napriek tomu ma udalosti posledných dní doviedli k rozhodnutiu, že ponúknem ministrovi svoju funkciu, aby som nebol prekážkou vo všetkých pozitívnych veciach, ktoré sú naplánované a ktoré čakajú štátny podnik," povedal Kőszeghy.
Na snímke zľava minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan (nominant OĽANO) a generálny riaditeľ Lesy SR Tibor Kőszeghy počas tlačovej konferencie pri príležitosti predstavenia aplikácie s názvom Otvorené drevo, ktoré spúšťa štátny podnik Lesy SR 20.
Foto: TASR - Jakub Kotian

Vlčan uviedol, že si veľmi váži manažérsku prácu generálneho riaditeľa Tibora Kőszeghyho. "Vysoko oceňujem aj jeho vysoký morálny kredit, ktorý preukázal tým, že je pripravený ponúknuť pozíciu, teda odstupuje z funkcie generálneho riaditeľa, aby sme ďalej bez rušenia z externého prostredia mohli dokončiť realizáciu toho, čo pred nami ešte stojí. Tým je ďalej zefektívňovať prácu podniku, bojovať proti klientelizmu, bojovať proti korupcii a v maximálnej miere dobre spravovať majetok nás všetkých, lebo nás čakajú ťažké výzvy," povedal Vlčan.

Agrominister nevedel uviesť, kto bude Kőszeghyho nástupcom vo funkcii šéfa Lesov SR. "Potrebujem sa dohodnúť s niektorým z manažérov, aby funkciu (generálneho riaditeľa Lesy SR, pozn, TASR) mohol prevziať a mohol byť poverený riadením štátneho podniku. Neviem teda presne povedať, kedy sa mi podarí s niekým dohodnúť. Je to veľmi exponovaná pozícia, preto predpokladám, že budem potrebovať nejaký čas, aby som našiel adekvátnu náhradu na túto pozíciu. Keď sa tak stane, bude verejnosť informovaná," dodal Vlčan k budúcemu generálnemu riaditeľovi Lesov SR.