Quantcast
< sekcia Slovensko

Šeliga vyzýva členov Za ľudí na zloženie zbraní

Na archívnej snímke Juraj Šeliga (Za ľudí). Foto: TASR – Jaroslav Novák

Hovorí o potrebe spoločnej diskusie s tým, že problém v samotnom sneme nevidí.

Bratislava 21. mája (TASR) - Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga interne vyzýva straníkov na upokojenie vášní, zloženie zbraní a diskusiu vo vnútri strany o aktuálnej situácii. V zvolaní mimoriadneho snemu nevidí problém, kritizuje však mediálne odkazy a "prestrelky" členov strany. Napísal to v internej skupine Za ľudí, v príspevku, ktorý má TASR k dispozícii. Reagoval ním na aktuálnu situáciu v strane, kde viacerí členovia verejne volajú po sneme a zmene vedenia. Šeliga príspevok ani situáciu v strane oficiálne komentovať nechcel. Trvá na tom, že diskusia patrí za zatvorené dvere.

"Verejné prestrelky nás zničia! Namiesto verejných útokov sa spoločne posaďme za stôl a rozprávajme sa, pomenúvajme problémy. Kľudne sa aj pohádajme, ak je to potrebné, ale počúvajme a hľadajme spoločne najlepšie spôsoby, pre ktoré sa vieme zjednotiť," zdôraznil v príspevku. Konštatuje, že "vášne" v strane súvisia nielen s problémami vo vláde, ale i útokmi opozície či koaličných partnerov. Straníkom pripomína, že v politike nie sú pre seba a funkcie, ale pre ľudí.

Hovorí o potrebe spoločnej diskusie s tým, že problém v samotnom sneme nevidí. "Nerozumiem, prečo z toho musí byť verejná mediálna prestrelka," poznamenal a poukázal na aktuálne problémy v krajine. "Ak sa budeme naďalej verejne zaoberať našimi straníckymi konfliktami, tie skutočné problémy nedostanú všetku našu pozornosť a energiu, ktoré si vyžadujú, a stratíme tak tvár a zrejme aj priaznivcov," uzavrel.