< sekcia Slovensko

Hydrometeorologický ústav nameral dnes najvyššiu teplotu v tomto roku

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Teploty podľa meteorológov najviac vystúpili na západnom Slovensku, pričom sa pohybovali v rozmedzí 32 až 35 stupňov Celzia.

Bratislava 28. júla (TASR) – Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) nameral v utorok najvyššiu teplotu v tomto roku. Informuje o tom na sociálnej sieti.

Teploty podľa meteorológov najviac vystúpili na západnom Slovensku, pričom sa pohybovali v rozmedzí 32 až 35 stupňov Celzia. "Podľa operatívnych dát bolo najteplejšie v Senici, a to rovných 36 stupňov Celzia. Táto hodnota je najvyššia v tomto roku," komentoval SHMÚ, pričom doplnil, že doposiaľ najvyššiu teplotu namerali 10. júla rovnako v Senici, kde bolo 35,3 stupňa Celzia.

Meteorológovia však poukázali na to, že v najbližších hodinách očakávajú postup studeného frontu nad územie Slovenska. Najväčšiu intenzitu búrok očakávajú vo večerných hodinách a v prvej polovici noci najmä v západnej polovici územia.

"Môžu byť sprevádzané silným vetrom, intenzívnymi zrážkami alebo aj krúpami," doplnili s tým, že v stredu (29. 7.) sa počasie začne od západu postupne zlepšovať. Intenzívne búrky sa nedajú vylúčiť v obedňajších a popoludňajších hodinách vo východnej polovici Slovenska.