Quantcast
< sekcia Slovensko

REKORDNÉ TEPLOTY NA SLOVENSKU: Štvrtok sa miestami očakáva 38 stupňov

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Výstrahy pred horúčavami majú vo štvrtok platiť na území celého Slovenska.

Bratislava 29. júna (TASR) - Teploty na Slovensku prekonali denný rekord, na niekoľkých staniciach popoludní namerali 37 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na sociálnej sieti.

Horúčavy sa očakávajú aj počas štvrtka (30. 6.), vo viacerých okresoch na juhu Slovenska môže teplota dosiahnuť 38 stupňov Celzia. SHMÚ o tom informoval na webe. Meteorológovia vydali výstrahu tretieho stupňa pre okresy Komárno, Nové Zámky, Levice, Veľký Krtíš, Krupina, Lučenec, Rimavská Sobota, Poltár, Revúca, Rožňava, Košice a okolie, Trebišov, Michalovce, Vranov nad Topľou, Sobrance. Platí vo štvrtok od 14.00 do 17.00 h.

"Vysoká teplota predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov," upozornil ústav.

Výstrahy pred horúčavami majú vo štvrtok platiť na území celého Slovenska. Na západe, východe a v strede krajiny sa očakávajú teploty 35 až 37 stupňov Celzia, pre viaceré okresy platia výstrahy druhého stupňa.

Pre severné okresy bude platiť výstraha pred vysokými teplotami prvého stupňa, meteorológovia v nich očakávajú najvyššie teploty na úrovni 33 až 34 stupňov Celzia.