Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. jún 2026Meniny má Ján
< sekcia Slovensko

V noci bude na severe mrznúť, teploty klesnú na -16 stupňov Celzia

Ilustračné foto. Foto: TASR - Štefan Puškáš

Výstraha pred nízkymi teplotami platí do stredy do 8.00 h.

Bratislava 3. decembra (TASR) – V noci z utorka na stredu (4. 12.) bude najmä v okresoch na severnom a severovýchodnom Slovensku mrznúť. Teplota na niektorých miestach môže dosiahnuť aj -16 stupňov Celzia. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na internetovej stránke.

Výstrahu prvého stupňa pred nízkymi teplotami vydali meteorológovia pre niektoré okresy Prešovského, Košického, Banskobystrického a Žilinského kraja.

V týchto okresoch sa ojedinele očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu -15 až -16 stupňov Celzia. "Nízka teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch," uvádzajú meteorológovia. Očakávaný mráz nie je v danej ročnej dobe zriedkavý, ale môže spôsobiť poškodenie zdravia.

Výstraha pred nízkymi teplotami platí do stredy do 8.00 h.