Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 26. marec 2023Meniny má Emanuel
< sekcia Slovensko

SIEA spustí výzvu na podporu inovatívnych projektov v zdravotníctve

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Cieľom výzvy Zdravá spoločnosť 2.0 je motivovať firmy k vytváraniu nových produktov a služieb, ktoré sú v zdravotníctve potrebné a na ktorých sa dá v budúcnosti ďalej úspešne stavať, uviedol šéf SIEA.

Bratislava 24. januára (TASR) - Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) od februára spúšťa výzvu na podporu inovatívnych projektov v zdravotníctve. Podnikatelia sa môžu uchádzať o poukážky vo výške 10.000 až 50.000 eur na projekt. Výzva bude otvorená do 15. marca a celkovo je na ňu vyčlenených jeden milión eur. TASR o tom informovala manažérka komunikácie a hovorkyňa agentúry Zuzana Valentová.

"Cieľom výzvy Zdravá spoločnosť 2.0 je motivovať firmy k vytváraniu nových produktov a služieb, ktoré sú v našom zdravotníctve potrebné a na ktorých sa dá v budúcnosti ďalej úspešne stavať,"
ozrejmil generálny riaditeľ SIEA Stanislav Jurikovič.

Inovačné poukážky môžu využiť slovenské firmy, ktoré podnikajú minimálne jeden rok, na projekty výskumu a vývoja pre oblasť onkológie, neurovied, metabolických, raritných a infekčných ochorení či ochorení kardiovaskulárneho systému. Tiež na materiály a biomateriály v zdravotníctve, lieky, 3D tlač a 3D biotlač, senzory, diagnostiku či technológie na monitorovanie zdravotného stavu pacienta. Výška inovačnej poukážky má byť preplatená formou predfinancovania. "A to až do hodnoty 85 percent oprávnených výdavkom," uviedla Valentová.

Národný projekt Zvýšenie inovačnej výkonnosti slovenskej ekonomiky – inovujme.sk realizuje SIEA v operačnom programe Integrovaná infraštruktúra, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.