< sekcia Slovensko

Šipoš: Rokovací poriadok nebudeme meniť, lebo si to zmyslela opozícia

Na archívnej snímke Michal Šipoš. Foto: TASR Jaroslav Novák

Šipoš nevidí dôvod na odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) ani ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, ktoré navrhujú opoziční poslanci.

Bratislava 12. septembra (TASR) - Rokovací poriadok Národnej rady (NR) SR nebudeme teraz meniť preto, lebo si to zmysleli opoziční poslanci. Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš to uviedol v nedeľnej relácii TA3 V politike v súvislosti s návrhom opozície, ktorý by jej umožnil opäť predložiť legislatívne zmeny potrebné na konanie sa ich zastaveného referenda.

Nezaradený poslanec Erik Tomáš z mimoparlamentného Hlasu-SD povedal, že nechcú, aby 600.000 podpisov za konanie sa referenda o skrátení volebného obdobia skončilo v koši. Návrhom podľa neho zároveň reagujú aj na rozhorčenie koaličných poslancov po tom, ako Ústavný súd SR referendum zastavil.

Šipoš nevidí dôvod na odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) ani ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, ktoré navrhujú opoziční poslanci. Prípadné otázniky si podľa neho vyriešia na koaličnej rade. Zopakoval, že v klube OĽANO majú poslanci zanikajúceho klubu Za ľudí dvere otvorené.