Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Slovensko

Sklenár rokoval v Mníchove o možnostiach servisu tankov Leopard v SR

Na snímke dočasne poverený minister obrany SR Martin Sklenár. Foto: TASR Martin Baumann

Diskusia bola zameraná najmä na možnosť realizácie mimovojskových opráv tankov Leopard 2A4, ktorými disponujú Ozbrojené sily SR, priamo na území Slovenska.

Mníchov 22. septembra (TASR) - Minister obrany SR Martin Sklenár rokoval v piatok v Mníchove o možnostiach servisu tankov Leopard, ktorými disponujú slovenské ozbrojené sily, priamo na území SR. TASR o tom informovalo komunikačné oddelenie rezortu obrany.

Sklenár navštívil mníchovské sídlo spoločnosti Krauss-Maffei Wegmann (KMW), ktorá je svetovo uznávaným výrobcom delostreleckej, kolesovej a pásovej obrnenej techniky vrátane tankov Leopard 1 a 2. S predstaviteľmi tejto spoločnosti rokoval primárne o príležitostiach na rozvoj už existujúcej spolupráce.

"Po tom, čo sme s Nemeckom a KMW popracovali na opravách ukrajinskej techniky v Michalovciach, sa nám otvárajú možnosti na ďalšiu spoluprácu, investície a pracovné miesta na východnom Slovensku," uviedol Sklenár.

Diskusia bola zameraná najmä na možnosť realizácie mimovojskových opráv tankov Leopard 2A4, ktorými disponujú Ozbrojené sily SR, priamo na území Slovenska. Opravy by sa mohli realizovať v spolupráci so štátnou akciovou spoločnosťou KONŠTRUKTA – Defence.

"V tejto súvislosti diskutujeme s nemeckými partnermi aj o možnostiach rozšírenia opráv na ďalšiu ťažkú techniku poškodenú v boji na Ukrajine. Z kapacitných dôvodov servisného centra v Michalovciach sa javí ako najlepšie presunúť a centralizovať opravy práve v priestoroch spoločnosti Konštrukta, pričom rozsah opráv na technike bude podľa predpokladov rovnaký ako doteraz," upresnil slovenský minister obrany.