Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 25. február 2024Meniny má Frederik a Frederika
< sekcia Slovensko

Štatistický úrad a sedem univerzít podpísali memorandum o spolupráci

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Pre ŠÚ SR bude prínosom inovatívny prístup mladej generácie, ktorá bude participovať na konkrétnych projektoch oficiálnej štatistiky.

Bratislava 8. decembra (TASR) - Zástupcovia Štatistického úradu (ŠÚ) SR a sedem slovenských univerzít v piatok podpísali memorandum o spolupráci. Prostredníctvom odborných prednášok a podpory pri realizácii záverečných prác študentov sa tak do škôl interaguje oficiálna štatistika. Cieľom je podporiť kritické myslenie na školách a vedecké projekty z oblasti štatistiky.

"Spoločné projekty, ako sú výskumné iniciatívy, stáže pre študentov, konferencie a semináre, podporia akademické poznatky a otvoria nové príležitosti pre osobný rozvoj a možnosti uplatnenia študentov na trhu práce," uviedol predseda ŠÚ SR Peter Peťko s tým, že memorandum je prospešné pre obe strany.

Pre ŠÚ SR bude prínosom inovatívny prístup mladej generácie, ktorá bude participovať na konkrétnych projektoch oficiálnej štatistiky. Ide pritom o dôležitý krok k rozšíreniu a posilneniu vzdelávacieho procesu a výskumnej činnosti v oblasti štatistiky.

Memorandum podpísali ŠÚ SR, Ekonomická univerzita v Bratislave, Univerzita Komenského v Bratislave, Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici, Žilinská univerzita v Žiline a Vysoká škola medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove.