Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. december 2023Meniny má Edmund
< sekcia Slovensko

Školy môžu po prijatí detí z Ukrajiny žiadať o dofinancovanie

Na archívnej snímke z 23. októbra 2017 deti počas vyučovania na Základnej škole Jána Bakossa v Banskej Bystrici. Foto: TASR/Branislav Račko

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) predpokladá, že s prílevom ľudí z Ukrajiny bude vytvorený určitý tlak na základné školy.

Bratislava 4. marca (TASR) - Školy môžu po prijatí detí z Ukrajiny požiadať Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR o dofinancovanie normatívnych finančných príspevkov. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie a marketingu rezortu školstva.

Školy dostali podľa ministerstva školstva v metodickom usmernení informáciu, že ak prijmú deti z Ukrajiny a táto skutočnosť bude predstavovať potrebu na dofinancovanie osobných alebo prevádzkových nákladov, tak môžu požiadať ministerstvo prostredníctvom svojho zriaďovateľa a regionálneho úradu školskej správy o dofinancovanie normatívnych finančných prostriedkov.

"Dofinancovanie bude riešiť ministerstvo z finančných prostriedkov na 'Dohodovacie konanie'," poznamenali z rezortu školstva.

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) predpokladá, že s prílevom ľudí z Ukrajiny bude vytvorený určitý tlak na základné školy. Ešte v stredu (2. 4.) poznamenal, že momentálne sa zbiera len evidencia detí. Prvé deti začali pôsobiť na škole s ukrajinským vyučovacím jazykom v Prešove.