Quantcast
< sekcia Slovensko

Vedenie lekárskej komory diskutovalo o aktuálnych témach s Lengvarským

Na snímke minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO). Foto: TASR - Dano Veselský

Rozhovory sa týkali aj povinného očkovania, ďalších reformných krokov v zdravotníctve či návrhov z dielne SLK.

Bratislava 16. decembra (TASR) - O aktuálnych témach, ktoré v súčasnosti trápia slovenských zdravotníkov, diskutovalo vedenie Slovenskej lekárskej komory (SLK) s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským (nominant OĽANO). Stretnutie sa uskutočnilo 15. decembra. Témou rozhovorov bolo aj povinné očkovanie či ďalšie reformné kroky v zdravotníctve. TASR o tom vo štvrtok informovala manažérka pre komunikáciu a médiá SLK Nancy Závodská.

"Na stretnutí diskutovali o všetkých aktuálnych témach, ktoré trápia zdravotníkov – predovšetkým o pandémii koronavírusu, financovaní, katalógu výkonov, znížení administratívnej záťaže lekárov," priblížila Závodská. V tejto súvislosti komora už viackrát apelovala na to, aby lekári neboli zaťažovaní vydávaním rôznych potvrdení v súvislosti s pandémiou. Minister prisľúbil, že bude hľadať riešenie v spolupráci s Národným centrom zdravotníckych informácií (NCZI).

Rozhovory sa týkali aj povinného očkovania, ďalších reformných krokov v zdravotníctve či návrhov z dielne SLK. Obe strany sa zhodli, že je potrebná ďalšia vzájomná komunikácia vrátane opätovného stretnutia a hľadania riešení pozitívnych pre zdravotníctvo.

Išlo o prvé oficiálne stretnutie novozvolených predstaviteľov Slovenskej lekárskej komory s ministrom Lengvarským.