Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 4. marec 2024Meniny má Kazimír
< sekcia Slovensko

Slováci sa opäť pripoja ku globálnemu hnutiu #GivingTuesday

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP/Juan Karita

V tomto roku sa zapája 100 organizácií zo všetkých kútov Slovenska, ktoré hľadajú pomoc vo forme manuálnych či expertných dobrovoľníkov alebo vecných a finančných darov.

Bratislava 2. decembra (TASR) – Slováci sa v utorok (3. 12.) pripoja ku globálnemu hnutiu Dňa darovania s názvom #GivingTuesday. Na celosvetovej akcii, ktorej cieľom je realizovať dobré skutky, participuje Slovensko tretíkrát.

V tomto roku sa zapája 100 organizácií zo všetkých kútov Slovenska, ktoré hľadajú pomoc vo forme manuálnych či expertných dobrovoľníkov alebo vecných a finančných darov. "Na našej stránke www.givingtuesday.sk ponúkame možnosť registrácie tým, ktorí hľadajú pomoc, ale aj tým, ktorí chcú pomoc poskytnúť, aby sa vzájomne jednoduchšie našli," vysvetlila Martina Kolesárová, výkonná riaditeľka Nadácie Pontis, ktorá je ambasádorom aktivity na Slovensku.

Pomáhať bude 61 firiem, do akcie sa zapojí aj sedem samospráv -Bratislava, Spišská Nová Ves, Hlohovec, Liptovský Mikuláš, Martin, Michalovce, Dubnica nad Váhom.

Nad podujatím prezvala záštitu prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová. Aj samotná Kancelária prezidenta SR sa zapojí zbierkou šatstva pre ženy s deťmi v núdzi.

Globálne hnutie, ktorého myšlienka sa zrodila v USA, inšpiruje ľudí po celom svete k darovaniu, dobrovoľníctvu a záujmu o svoje okolie. Na Slovensku sa k oslave štedrosti a dobrých skutkov pripája každý rok viac ľudí.