< sekcia Slovensko

Slovenská akadémia vied spúšťa vedecký podcast

Na archívnej snímke vchod do areálu Slovenskej akadémie vied (SAV) na Dúbravskej ceste v Bratislave Foto: TASR/Michal Svítok

Hosťom prvého podcastu bol predseda SAV Pavol Šajgalík.

Bratislava 9. septembra (TASR) - Slovenská akadémia vied (SAV) spúšťa vedecký podcast. Predstavovať v ňom bude najzaujímavejšie vedecké osobnosti pôsobiace na akadémii. Moderátorkou je Lucia Molnár Satinská z Jazykovedného ústavu Ľudovíta Štúra SAV. TASR o tom informovala hovorkyňa SAV Monika Tináková.

Hosťom prvého podcastu bol predseda SAV Pavol Šajgalík. Odpovedal aj na otázky o tom, prečo je robiť kvalitnú vedu na Slovensku nesmierne dôležité pre našu budúcnosť. V závere podcastu zazneli aj aktuálne krátkodobé a dlhodobé výzvy, ktoré čakajú Slovenskú akadémiu vied.

„Dôležitá a veľká výzva je posunúť sa v kvalite a to sa za súčasného stavu dá napríklad výraznou internacionalizáciou. Toto je dlhodobá výzva a tá krátkodobá je jasná. Potrebujeme sa už konečne stransformovať na verejnú výskumnú inštitúciu, aby sme boli kompatibilní s ostatným svetom,“ skonštatoval predseda SAV.

Podcast SAV je dostupný na podcastovej stránke PodBean. Záujemcovia si ho môžu vypočuť v streamovacej službe Spotify, podcastovej aplikácii Apple Podcast a čoskoro má byť dostupný aj v aplikácii Google Podcasts.