Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 2. apríl 2026Meniny má Zita
< sekcia Slovensko

SME: Mikulcovu väzbu musia riešiť dnes

Foto: Logo SME

Informuje o tom denník Sme.

Bratislava 24. júna (TASR) - Vyšetrovacia väzba hrozí bývalému šéfovi Vojenskej spravodajskej služby Romanovi Mikulcovi. Dve noci strávil v policajnej cele po tom, ako mu našli v aute utajované dokumenty. Najneskôr dnes musí prokurátor rozhodnúť, či podá návrh na väzbu, o ktorom by musel rozhodnúť súd, zistil denník SME.

V nedeľu vypovedala na polícii aj Mikulcova priateľka Katarína Svrčeková, ktorá tiež v službe pracovala. "Oznámili mi, že sa v mojej taške našli nejaké veci", uviedla. Bývalá dôstojníčka VSS Svrčeková tvrdí, že policajti vyťahovali z auta veci, ktoré nepoznala.

"Počas prehliadky sa v aute našli dokumenty stupňa utajenia dôverné a vyhradené. Tieto materiály sa teraz vyhodnocujú", informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Andrea Predajňová. Svrčeková považuje kroky polície za zastrašovanie človeka, ktorý na čele Vojenskej spravodajskej služby stál "za odhaľovaním machinácií jej bývalého vedenia". O prípade informuje denník na štvrtej strane pod titulkom "Mikulcovu väzbu musia riešiť dnes".