Quantcast
< sekcia Slovensko

Sme rodina podporuje ministra I. Korčoka pri rokovaniach s Maďarskom

Na archívnej snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (vpravo) a maďarský minister zahraničia Péter Szijjártó. Foto: TASR - Martin Baumann

Koaličná SaS už vo štvrtok (7. 10.) deklarovala, že Korčok má jej plnú dôveru. Aktivitu šéfa diplomacie vítajú aj viaceré mimoparlamentné strany.

Bratislava 9. októbra (TASR) - Koaličné hnutie Sme rodina podporuje konanie ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka (nominant SaS) pri rokovaniach o aktuálnych slovensko-maďarských problémoch na bilaterálnej úrovni. Hnutie deklarovalo, že vždy bude hájiť záujmy Slovenska.

"Ak sa v budúcnosti vyskytnú nejaké problémy, tak to budeme riešiť, ako sa na 21. storočie patrí, a to rokovaniami," uviedlo.

Koaličná SaS už vo štvrtok (7. 10.) deklarovala, že Korčok má jej plnú dôveru. Aktivitu šéfa diplomacie vítajú aj viaceré mimoparlamentné strany. Vyzývajú vládu, aby začala konať a riešiť vzniknutý problém. Minister financií a expremiér Igor Matovič (OĽANO) apeluje, aby bol spor riešený diplomatickou cestou.

Korčok sa nedávno stretol s maďarským ministrom zahraničia Péterom Szijjártóom. Na spoločnej tlačovej konferencii naznačil otázku skupovania budov v Košiciach i poľnohospodárskej pôdy maďarskou vládou. Šéf diplomacie zdôraznil, že Slovensko požiadalo Maďarsko, aby svoje vládne programy, ktoré majú presah na Slovensko, robili po vzájomnej konzultácii a dohode. Deklaroval záujem na budovaní dobrých vzťahov. Korčok už avizoval, že nadobúdanie vlastníckeho práva k nehnuteľnostiam cudzími štátmi má podstúpiť legislatívne zmeny.