Quantcast
< sekcia Slovensko

Smer-SD podá vo štvrtok návrh na vyslovenie nedôvery R. Sulíkovi

Na snímke poslanec NR SR Robert Fico (Smer-SD) počas rokovania 65. schôdze Národnej rady SR 25. mája 2022 v Bratislave. Foto: TASR Jakub Kotian

Na odchod vyzýval Sulíka aj koaličný poslanec György Gyimesi (OĽANO), ktorý ho vinil za situáciu s ropou. Sulík obvinenia odmieta.

Bratislava 7. júna (TASR) - Opozičný Smer-SD podá vo štvrtok (9. 6.) návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi (SaS). Dôvodom má byť blamáž s ruskou ropou a poškodenie záujmov obyvateľov Slovenska. Uviedol to líder Smeru Robert Fico vo svojom stanovisku, ktoré TASR poskytol hovorca strany Ján Mažgút.

Práve Sulíka označuje Smer-SD za toho, kto je za celú situáciu politicky zodpovedný. V rebríčku zodpovednosti nasleduje šéf rezortu diplomacie Ivan Korčok (nominant SaS) a premiér Eduard Heger (OĽANO). Vysvetľuje to tým, že Sulík dával spoločne s Korčokom Hegerovi podklady. Na základe nich mal v Bruseli zradiť všetko slovenské, čo sa len zradiť dá.

"Preto vo štvrtok podávame návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi hospodárstva Sulíkovi za totálne babráctvo, lenivosť a ešte takú maličkosť, že poškodil všetkých občanov Slovenska," vyhlásil Fico.

Na odchod vyzýval Sulíka aj koaličný poslanec György Gyimesi (OĽANO), ktorý ho vinil za situáciu s ropou. Sulík obvinenia odmieta. Uviedol, že premiéra o možných problémoch s navrhovaným zákazom exportu motorových palív vyrobených z ruskej ropy niekoľko hodín pred začiatkom samitu v Bruseli informoval. "On odpísal, že on už v tom konať nebude, že nech to robia Česi a Maďari," povedal Sulík. Zároveň uviedol, že podľa neho premiér postupoval správne, keď so sankčným balíkom súhlasil. Odstúpiť z funkcie sa Sulík nechystá.