Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 21. júl 2024Meniny má Daniel
< sekcia Slovensko

Zámer rekonštrukcie historickej budovy SND predstavuje štúdia

Slovenské národné divadlo SND, archívna snímka. Foto: TASR – Jakub Kotian

Manažment SND už v minulosti upozornil, že celkový proces rekonštrukcie historickej budovy vrátane projektových príprav, výberu zhotoviteľa i samotných prác bude trvať niekoľko rokov.

Bratislava 18. októbra (TASR) – Slovenské národné divadlo (SND) má k dispozícii štúdiu uskutočniteľnosti rekonštrukcie historickej budovy na Hviezdoslavovom námestí. Dokument s ekonomickou analýzou zamýšľaného projektu i víziou budúcej prevádzky je zverejnený na webe SND.

"V ďalšom kroku bude štúdiu uskutočniteľnosti posudzovať Útvar hodnoty za peniaze Ministerstva financií (MF) SR," informoval ekonomický riaditeľ SND Matej Bošňák. "Keďže historická budova SND je verejnou budovou, Ministerstvo kultúry SR musí zároveň požiadať Ministerstvo dopravy a výstavby SR o expertízu stavebného zámeru. Táto expertíza stanoví aj predbežnú hodnotu zákazky," vysvetlil. Po splnení týchto krokov môžu začať rokovania o uvoľnení zdrojov na projektovú dokumentáciu rekonštrukcie.

Manažment SND už v minulosti upozornil, že celkový proces rekonštrukcie historickej budovy vrátane projektových príprav, výberu zhotoviteľa i samotných prác bude trvať niekoľko rokov. Potrebný objem finančných prostriedkov odhadol stavebný zámer v roku 2020 na vyše 62 miliónov eur, v súvislosti so zdražením stavebných materiálov a energií možno predpokladať, že potrebná investícia do rekonštrukcie historickej budovy SND bude vyššia.