Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 10. jún 2023Meniny má Margaréta
< sekcia Slovensko

Snem SNS predstaví kandidátku do volieb, s nestraníkmi sa nepočíta

Predseda SNS Andrej Danko Foto: TASR/Martin Baumann

Lídrom kandidátky bude predseda strany Andrej Danko.

Bratislava 28. novembra (TASR) - Predstavenie kandidačnej listiny a volebného programu do marcových parlamentných volieb čaká dnes delegátov snemu mimoparlamentnej SNS, ktorý sa uskutoční v Tomášove. Ako pre TASR potvrdila hovorkyňa strany Zuzana Kohútková, kandidátka bude zostavená výlučne z členov strany, pretože sú stotožnení s programom SNS. Jeho základnou myšlienkou je: "Silný štát a hrdý občan tvoria úspešné Slovensko".

Lídrom kandidátky bude predseda strany Andrej Danko. Za ním by mali nasledovať podpredsedovia, SNS ich má štyroch. Prvým podpredsedom je Jaroslav Paška, a ďalej sú to Anton Hrnko, Vladimír Chovan a Štefan Zelník.

Danko nedávno na diskusnom fóre HNClub povedal, že SNS tu nie je do počtu pre ľavicu alebo pravicu a hodnotový prienik bude jeho strana hľadať s každým z ľavicového i pravicového spektra. A to v debate o tom, čo pomôže spoločnosti a čo určí zásadnú líniu ochrany štátu pred súkromnými a oligarchickými subjektmi, ktoré vnikajú do štruktúr strán, ovplyvňujú a snažia sa riadiť spoločnosť.

O tom sa ale bude podľa predsedu SNS možné baviť deň po voľbách, keď jeho strana získa viac ako 5,1 percenta. "Nikto v SNS sa o žiadnu vládu netrasie," podotkol Danko. Nepovedal však, ktorá z politických strán mu je bližšia. "Ja ich do 5. marca polnoci beriem ako súperov," vysvetlil s tým, že SNS by nemala mať komplex z nikoho.

Zároveň si však nemyslí, že ktorýkoľvek z lídrov politických strán je horší alebo lepší človek. Politikov chce donútiť, aby sa nehádali, kto je pravica a kto ľavica, ale aby sa bavili o odborných veciach. "My sme malý štát na to, aby sme sa takto drobili. Slovensko nemôže mať 150 politických strán," skonštatoval Danko.