Quantcast
< sekcia Slovensko

VIDEO: SNS už hovorila o termínoch predčasných volieb, priznal Paška

Na snímke poslanec NR SR Jaroslav Paška (SNS) počas brífingu s novinármi 13. marca 2018 v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann

Podľa Pašku sa čaká na dohodu lídrov. Majú sa dohodnúť na spoločnom postupe.

Bratislava 13. marca (TASR) - Národniari z SNS už hovorili o dátumoch prípadných predčasných volieb. Pripravení sú aj na letný termín, možné je aj spojenie s komunálnymi voľbami. Všetko však bude závisieť od dohody koaličných lídrov a ďalšieho vývoja situácie. Potvrdil to prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška.

"Hľadali sa dátumy," uviedol Paška, podľa ktorého ak by malo dôjsť k predčasným voľbám, mohol by sa nájsť čo najskorší termín. "Sme pripravení aj na letný termín, ale musíme vedieť, či bude podpora," doplnil s tým, že je možné aj spojenie s komunálnymi voľbami.Podľa Pašku sa čaká na dohodu lídrov. Majú sa dohodnúť na spoločnom postupe. "Zatiaľ dohoda nie je. Čakáme, či sa to vyrieši a ak nie, tak čakáme, či Most-Híd začne konať samostatne," uviedol. Ak Most-Híd odíde z koalície, SNS to bude rešpektovať.

Predseda SNS Andrej Danko na sociálnej sieti napísal, že akékoľvek úvahy o stanovení termínu predčasných parlamentných volieb sú nateraz predčasné. SNS o nich bude rokovať až vtedy, ak dôjde k pádu vlády, resp. jej nefunkčnosti, prípadne k nefunkčnosti koalície.