Quantcast
< sekcia Slovensko

So zosnulým kardinálom J. Tomkom sa prichádzajú rozlúčiť tisíce ľudí

Posledná rozlúčka (vystavenie ostatkov kardinála Tomka) s kardinálom Jozefom Tomkom v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach dňa 14. augusta 2022. FOTO TASR – Milan Kapusta Foto: TASR - Milan Kapusta

Tisíce ľudí prišli v nedeľu (14. 8.) do košickej Katedrály sv. Alžbety, kde verejne vystavili pozostatky zosnulého slovenského kardinála Jozefa Tomka.

Košice 15. augusta (TASR) - Tisíce ľudí prišli v nedeľu (14. 8.) do košickej Katedrály sv. Alžbety, kde verejne vystavili pozostatky zosnulého slovenského kardinála Jozefa Tomka. Informuje o tom tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (KBS) na na sociálnej sieti. Rozlúčka pokračuje aj v pondelok.

"Davy ľudí prichádzajú od rána do košickej Katedrály sv. Alžbety vzdať úctu zosnulému kardinálovi. Zástupy čakajúcich sú okolo celej katedrály smerom na Hlavnú ulicu pred Arcibiskupsky úrad v Košiciach," uvádza. Pozostatky sú v dóme vystavené k verejnej úcte v pondelok do 12.00 h. Popoludní bude prenesené do Kaplnky sv. Michala.

V utorok (16. 8.) bude možné do katedrály vstúpiť a uctiť si ostatky kardinála od 7.00 do 9.00 h. Omša s pohrebnými obradmi sa v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach uskutoční o 11.00 h.

Tomko bol najstarším členom kolégia kardinálov. Zomrel vo veku 98 rokov v pondelok 8. augusta vo svojom byte v Ríme.