Quantcast
< sekcia Slovensko

Sobotné predstavenie SND Ruské denníky bude venované B. Turzonovovej

Na archívnej snímke z 13. novembra 2017 herečka Božidara Turzonovová. Foto: TASR - Jakub Kotian

Od roku 1963 je členkou Činohry SND, kde pôsobí nepretržite dodnes.

Bratislava 28. mája (TASR) - Sobotné večerné predstavenie Ruské denníky v Slovenskom národnom divadle (SND) v Bratislave bude venované herečke Božidare Turzonovovej, ktorá sa v sobotu dožíva významného životného jubilea – 80 rokov.

"Symbolicky, ale aj reálne jej v hľadisku Činohry SND zablahoželáme na predstavení Ruské denníky," informovali TASR zo SND.

Turzonovová sa narodila 28. mája 1942 v Sofii. Pochádza zo srbsko-macedónskej rodiny, avšak od útleho veku vyrastala na Slovensku. Od detstva navštevovala dramatický krúžok v bratislavskom Dome pionierov a mládeže, pôsobila v detskom rozhlasovom súbore, recitovala na rôznych súťažiach a venovala sa aj hre na klavíri. Je absolventkou Vysokej školy múzických umení (VŠMU) v Bratislave.

Od roku 1963 je členkou Činohry SND, kde pôsobí nepretržite dodnes. V aktuálnej divadelnej sezóne účinkuje v celej desiatke úspešných inscenácií. Označovaná je za hereckú divu, hereckú legendu i za jednu z prvých dám slovenského divadla. Zahrala si aj v mnohých televíznych filmoch a inscenáciách.