< sekcia Slovensko

Odborníci diskutovali na tému zneužívania detí

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Duševné a zdravotné problémy sa podľa odborníkov môžu rozvinúť aj z maličkostí, napríklad v prípade, že si rodič prostredníctvom svojich detí plní svoje sny a ciele.

Bratislava 19. júna (TASR) – Zneužívanie detí bolo hlavnou témou stredajšej diskusie v Slovenskom národnom stredisku pre ľudské práva (SNSĽP). Zúčastnili sa na nej psychiatri, advokáti, komisárka pre deti a zástupcovia rôznych organizácií pracujúcich s deťmi.

Jedným z veľkých problémov, na ktorý odborníci poukázali, je sexuálne zneužívanie detí. „Je nemysliteľné, aby akákoľvek forma týrania a zneužívania detí nebola adekvátne potrestaná. Týranie a zneužívanie detí veľmi negatívne pôsobí na ich ďalší vývoj a ovplyvňuje ich psychiku, čo môže viesť až k veľmi závažným zdravotným a duševným problémom, napríklad k sebapoškodzovaniu a samovražde," uviedla Katarína Szabová, výkonná riaditeľka Slovenského národného strediska pre ľudské práva.

Duševné a zdravotné problémy sa podľa odborníkov môžu rozvinúť aj z maličkostí, napríklad v prípade, že si rodič prostredníctvom svojich detí plní svoje sny a ciele. Pedopsychiatri upozornili tiež na zhoršujúcu sa zdravotnú starostlivosť v oblasti duševného zdravia.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.