Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 3. marec 2024Meniny má Bohumil, Bohumila
< sekcia Slovensko

Sólymos: Podpora kandidatúry Gyimesiho môže viesť k rozbitiu Aliancie

László Sólymos, archívne foto. Foto: TASR – Pavel Neubauer

Sólymos tvrdí, že Gyimesi podnecuje k nenávisti.

Bratislava 24. apríla (TASR) - Podporenie kandidatúry Györgya Gyimesiho môže viesť k rozbitiu mimoparlamentnej Aliancie. Vyhlásil to predseda Republikovej rady strany Aliancia László Sólymos z platformy Most-Híd v reakcii na uznesenie Maďarskej konzervatívnej platformy podporiť napriek nesúhlasu platformy Most-Híd Gyimesiho kandidatúru na kandidátnej listine Aliancie. TASR o tom informovala hovorkyňa Aliancie Klára Magdeme.

"Gyimesi a Maďarská konzervatívna platforma strany Aliancia môže rozbiť stranu, ktorá vznikla zjednotením SMK, Mosta-Híd a Spolupatričnosti," uviedol Sólymos.

Poukázal, že v platforme Most-Híd odmietajú "krajne populistickú a nenávistnú politiku a ich predstaviteľov". "A odmietame ich aj teraz, lebo si myslíme, že štvavá politika v Aliancii nemá miesto," dodal.

Sólymos tvrdí, že Gyimesi podnecuje k nenávisti. "Sme presvedčení, že tento štýl politickej práce nemá miesto ani v našej zjednotenej strane, ani v maďarskej politike na Slovensku," poznamenal Sólymos.

Gyimesi ešte minulý týždeň avizoval, že opúšťa OĽANO. Argumentoval rozdielmi názorov v zásadných otázkach a tým, že nechce hnutiu svojimi postojmi škodiť.