Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 31. máj 2023Meniny má Petronela a Petrana
< sekcia Slovensko

Športové podujatie Orlen Nation Cup prinesie dopravné obmedzenia

Ilustračná snímka. Foto: EASYFOTO TASR - Kristína Mayerová

Krajské riaditeľstvá Policajného zboru budú taktiež verejnosti poskytovať aj podrobné informácie o konkrétnych dopravných obmedzeniach či obchádzkových trasách, uviedla Bárdyová.

Bratislava/Levoča 26. mája (TASR) - Polícia bude počas piatkového športového podujatia Orlen Nation Cup dohliadať na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Motoristi musia počítať s dopravnými obmedzeniami. Trasa cyklistických pretekov je plánovaná od námestia v Levoči cez Spišskú Novú Ves, Poprad s ukončením v Štrbskom Plese. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PPZ) Denisa Bárdyová.

"Jednotlivé krajské riaditeľstvá Policajného zboru prijali potrebné opatrenia a vyčlenili dostatočný počet policajtov dopravnej a poriadkovej služby na zabezpečenie bezproblémového prejazdu účastníkov cyklistických pretekov. Krajské riaditeľstvá Policajného zboru budú taktiež verejnosti poskytovať aj podrobné informácie o konkrétnych dopravných obmedzeniach či obchádzkových trasách," uviedla Bárdyová.

Ako doplnila, aj tentoraz sa do opatrení zapoja policajti špeciálneho dopravného oddelenia odboru dopravnej polície Prezídia Policajného zboru (PPZ) známi ako Puma, ktorí na autách aj motorkách zabezpečia sprievod účastníkov podujatia.

Polícia zároveň pripomína, že organizátor má v tejto súvislosti v zmysle zákona o organizovaní športových podujatí a zákona o cestnej premávke určité povinnosti pri zabezpečení pretekov, ktoré sa budú konať v rámci dopravnej premávky.

"Prosíme účastníkov cestnej premávky o zvýšenú opatrnosť, pozornosť a tiež vzájomnú ohľaduplnosť," dodala Bárdyová.