Bratislava 9. apríla (TASR) - Stručný prehľad najdôležitejších správ zo servisov TASR v utorok 9. apríla 2024 - 11.45 h.
Bratislava - Odpustenie časti sociálnych odvodov pre agrosektor by sa malo predĺžiť do konca tohto roka. Uviedol to minister pôdohospodárstva Richard Takáč spolu s predsedom vlády Robertom Ficom po pracovnom rokovaní na ministerstve pôdohospodárstva. V súčasnosti odpustenie odvodov platí do konca júna. Na snímke zľava predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) a minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč (Smer-SD) počas tlačovej konferencie po spoločnom pracovnom rokovaní na tému: Pol roka po voľbách - odpočet plnenia programového vyhlásenia vlády SR v oblasti pôdohospodárstva a plány na najbližšie obdobie. V Bratislave 9. apríla 2024.Foto: TASR Jaroslav Novák
Bratislava - Na vysokých školách sa majú zrealizovať bezpečnostné audity. Finančné prostriedky im na to poskytne ministerstvo školstva. Verejné vysoké školy dostanú celkovo jeden milión eur, pre súkromné vysoké školy a Slovenskú zdravotnícku univerzitu je vyčlenených 70.000 eur.
Bratislava - Polícia zasahovala dnes ráno pod bratislavským mostom Lanfranconi. Skočiť mal z neho muž, zraneniam na mieste podľahol. Muž mal tesne pred skokom skočiť aj pod prechádzajúcu električku v blízkosti mosta. Z miesta však po zrážke odišiel a presunul sa na pešiu lávku mosta.
Moskva/Londýn - Vo vyšetrovacej väzbe v Rusku zomrel dobrovoľník, ktorý aktívne pomáhal ukrajinským utečencom vrátiť sa do ich vlasti. Alexander Demidenko od mája 2022 pomáhal utečencom z Ukrajiny dostať sa na pohraničný priechod Pokrovka a odtiaľ cez humanitárny priechod Kolotylivka na územie Sumskej oblasti na východe Ukrajiny. Ide o jediný fungujúci pohraničný priechod z Ruska na Ukrajinu. Na snímke vstup do izby Detenčného ústavu počas otvorenia Detenčného ústavu v Hronovciach 22. decembra 2022.Foto: TASR Michal Svítok