Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. december 2023Meniny má Bibiana
< sekcia Slovensko

Správy TASR - 11.45: Stručný prehľad najdôležitejších udalostí

Kombo snímka. Foto: TASR/Teraz.sk

Teraz.sk ponúka prehľad najdôležitejších udalostí podľa TASR.

Bratislava 8. septembra (TASR) - Stručný prehľad najdôležitejších správ zo servisov TASR v piatok 8. septembra 2023 - 11.45 h.Bratislava - Poslanci Národnej rady nebudú rokovať o uznesení k nelegálnej migrácii. Ani na posledný pokus sa im nepodarilo otvoriť mimoriadnu schôdzu k tejto téme. V rokovacej sále sa prezentovalo len 61 poslancov.

- Národná rada nebude rokovať na mimoriadnej schôdzi ani o novele Trestného zákona. Na schôdzi sa totiž neprezentoval dostatok poslancov, prítomných bolo len 48 z nich.

- Parlament nebude rokovať ani o legislatíve týkajúcej sa situácie s pediatrami. Poslancom sa nepodarilo otvoriť mimoriadnu schôdzu k tejto téme. V rokovacej sále sa neprezentovala potrebná nadpolovičná väčšina poslancov.

- Poslancom Národnej rady sa ani na druhýkrát nepodarilo otvoriť rokovanie o zmenách pri potvrdeniach pre cudzincov. Na mimoriadnej schôdzi k novele zákona o pobyte cudzincov sa prezentovalo len 50 poslancov. Podpredseda parlamentu Gábor Grendel odložil začiatok schôdze na pondelok 11. septembra.

Pohľad do rokovacej sály počas 102. schôdze Národnej rady Slovenskej republiky 8. septembra 2023 v Bratislave.
Foto: TASR Pavel Neubauer


Bratislava - Situácia s pediatrami je kritická, minister zdravotníctva Michal Palkovič plánuje budúci týždeň zvolať krízové rokovania. Mrzí ho, že časť poslancov Národnej rady nepochopila, v akej kritickej situácii je pediatria.Bratislava - V spore týkajúcom sa Národného futbalového štadióna bude rozhodovať Súdny dvor Európskej únie. V prejudiciálnom konaní, ktorým Súdny dvor podáva právny výklad, dala európska inštancia za pravdu názoru štátu o porušení pravidiel verejného obstarávania.Bratislava/Washington - Minister obrany Martin Sklenár vyzdvihol vysokú úroveň slovensko-americkej bilaterálnej spolupráce v oblasti obrany. V oblasti modernizácie Ozbrojených síl sú podľa ministra Spojené štáty pre Slovensko kľúčovým partnerom.

Na archívnej snímke minister obrany SR Martin Sklenár.
Foto: TASR Jakub Kotian


Pezinok - Hlavné pojednávanie v korupčnej kauze obžalovaného podnikateľa Štefana Ž. odročili na 23. októbra. Cez telemost by mal doobeda vypovedať svedok Marián Kučerka. Predvolaný bude aj kľúčový svedok prípadu, exšéf finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry Bernard Slobodník.Bratislava - Včera bol na Slovensku zaznamenaný prvý tropický deň tejto jesene. Slovenský hydrometeorologický ústav o tom informuje na sociálnej sieti s tým, že ho zaznamenal v Skalici a Prievidzi, keď teplota dosiahla 30 stupňov Celzia.Kyjev - Ukrajinské vzdušné sily zostrelili v noci na dnes 16 ruských dronov, ktoré mierili na Odeskú a Mykolajivskú oblasť.Moskva - Obyvatelia Ruska začali hlasovať vo voľbách rôznej úrovne vo viacerých regiónoch vrátane ukrajinských oblastí, ktoré Rusko anektovalo. Voliči v 21 oblastiach priamo rozhodujú o gubernátoroch a obyvatelia Moskvy si volia primátora.Washington - Po negatívnom teste na covid odcestoval americký prezident Joe Biden na summit skupiny G20 v Indii. Lídri skupiny G20 sa zajtra zídu na dvojdňovej vrcholnej schôdzke. Chýbať na summite bude ruský prezident Vladimir Putin a čínsky prezident Si Ťin-pching.

Prezident USA Joe Biden pred odchodom na summit G20 7. septembra 2023.
Foto: TASR/AP


Havana - Úrady na Kube zadržali 17 ľudí, ktorí údajne lákali kubánskych mužov na službu v ruskej armáde. Kuba začiatkom tohto týždňa informovala, že pracuje na rozložení zločineckej sieti obchodníkov s ľuďmi, ktorá podľa nej pôsobí na území Kuby i Ruska.Peking - Čínsky vicepremiér Čang Kuo-čching pricestuje pozajtra na trojdňovú návštevu Ruska, kde sa zúčastní na hospodárskom summite.Budapešť - Pri juhomaďarskom meste Sarvaš zaznamenali dnes ráno zemetrasenie s magnitúdou 3,1.New York - Bieloruská tenistka Arina Sobolenková sa prvýkrát v kariére prebojovala do finále ženskej dvojhry na grandslamovom US Open. Nadchádzajúca jednotka svetového rebríčka zvíťazila v druhom semifinálovom stretnutí nad domácou, sedemnástou nasadenou Madison Keysovou v troch setoch 0:6, 7:6 (1) a 7:6 (5). V boji o titul sa stretne s turnajovou šestkou Cori Gauffovou, ktorá prešla cez Češku Karolínu Muchovú.