Na snímke predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) vystupuje počas 3. chôdze NRSR k Programovému vyhláseniu vlády (PVV) SR v Bratislave 14. novembra 2023.Foto: TASR - Jaroslav Novák
Na snímke predseda Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini (Hlas-SD) gestikuluje počas 2. schôdze parlamentu v Bratislave v utorok 14. novembra 2023. Foto: TASR Jaroslav Novák
Na snímke podpredseda parlamentu Michal Šimečka (PS).Foto: TASR - Jakub Kotian
- Potravinárska komora Slovenska oceňuje, že vláda vo svojom Programovom vyhlásení vlády uznáva nízku konkurencieschopnosť slovenských spracovateľov a plánuje na odstránenie tejto negatívnej skutočnosti zintenzívniť využitie národných i komunitárnych finančných prostriedkov.
- Zväz obchodu víta ambíciu vlády zabezpečiť stabilitu podnikateľského prostredia, čo sa týka legislatívnej predvídateľnosti, eliminácii skráteného legislatívneho konania a odstraňovania administratívnej záťaže.
- Podľa predsedu Súdnej rady Jána Mazáka majú členovia rady právo navrhnúť jeho odvolanie z funkcie. Mazák ďalej uviedol, že v návrhu na odvolanie nie je nič, čo by dokazovalo opakované porušenie jeho povinností.
- Súdna rada na svojom dnešnom zasadnutí neschválila žiadne stanovisko k medializovaným útokom voči sudcom. Predložené boli dva návrhy uznesení, Súdna rada neschválila ani jeden z nich.
- Rusko zvyšuje počet svojich útokov pozdĺž frontovej línie, uviedol popoludní ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Zároveň varoval, že Rusko zrejme pred zimou zvýši počet vzdušných útokov mierených proti ukrajinskej energetickej infraštruktúre rovnako ako vlani.