Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS) pred 80. rokovaním vlády SR 18. mája 2022 v Bratisalave.Foto: TASR - Pavel Neubauer
Brusel - Európska komisia dnes oznámila, že sprístupní celkovo 248 miliónov eur piatim členským štátom EÚ, vrátane Slovenska, ktoré boli na začiatku ruskej invázie na Ukrajinu najviac postihnuté prílevom utečencov z Ukrajiny.
Bratislava – Suma daňového bonusu by sa mala zvýšiť a skupina daňovníkov uplatňujúcich si nárok bonus sa má rozšíriť. Zároveň by sa mal zvýšiť prídavok na dieťa na sumu 50 eur mesačne od januára 2023. Na voľnočasové aktivity dostanú deti od päť do 18 rokov každý mesiac 50 eur. Vyplýva to z návrhu zákona o financovaní voľného času dieťaťa z dielne Ministerstva financií, ktorý popoludní schválila vláda.
Bratislava - Do Fondu vzájomnej pomoci, ktorý zriadil Úrad vlády, pribudlo 1.960.404 eur od ministerstva zahraničných vecí Taiwanu. Vláda vzala túto informáciu na vedomie. Po začiatku vojenskej invázie Ruska na Ukrajine sa doplnil nový účel fondu.
Pezinok - Exstarostu Kalinkova Štefana B. odsúdil Špecializovaný trestný súd v Pezinku za korupciu na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody. Rozhodnutie nie je právoplatné.
Na snímke 21-ročný ruský vojak Vadim Šišimarin sedí počas súdneho procesu v Kyjeve 18. mája 2022.Foto: TASR/AP
Bratislava - Akademický senát Univerzity Komenského v Bratislave zvolil dnes Mareka Števčeka za kandidáta na rektora. Ide o doterajšieho rektora, ktorý vedie najväčšiu slovenskú univerzitu od roku 2019.