Quantcast
< sekcia Slovensko

Najstarší web Čechov na Slovensku oslavuje desiate výročie

Foto: Teraz.sk/Internet

V súčasnosti je stránka jedným zo štyroch portálov, ktoré prevádzkujú na Slovensku české menšinové združenia.

Bratislava 1. augusta (TASR) – Najstaršia krajanská webová stránka českej menšiny na Slovensku www.cesi.sk dnes oslavuje svoje desiate výročie. V súčasnosti je stránka jedným zo štyroch portálov, ktoré prevádzkujú na Slovensku české menšinové združenia.

"Z pohľadu obsahu ostáva najkomplexnejším a informačne najvýživnejším zdrojom informácií pre českú menšinu," uviedol editor stránky Jiří Výborný. "V ostatných rokoch sa návštevnosť stránky pohybuje približne na stovke záujemcov za týždeň," informoval Výborný. Dodal, že návštevníci stránky sa najviac zaujímajú o otázky, týkajúce sa administratívnych povinností, spojených s dlhodobým pobytom českého občana v SR. "Zistili sme však aj to, že našu stránku hojne navštevujú i študenti slovenských univerzít, pre ktorých je téma českej a moravskej menšiny na Slovensku, zdá sa, veľmi obľúbeným námetom ročníkových, bakalárskych či dokonca diplomových prác," skonštatoval editor stránky cesi.sk.

Za čitateľsky veľmi atraktívnu považuje on sám rubriku "Viete, že...", ktorá prináša neznáme či málo známe fakty spoločnej histórie Čechov a Slovákov. "Budeme sa určite aj naďalej venovať predstavovaniu osobností spoločnej histórie, na ktoré sa často zabúda," dodal Výborný. Jeho želaním je urobiť aj grafický redizajn stránky.

Najstarší český krajanský web v SR existoval od roku 2003 ako stránka Českého spolku na Slovensku, od 1. augusta 2004 však prešiel pod doménu www.cesi.sk.