Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 24. september 2023Meniny má Ľuboš aj Ľubor
< sekcia Slovensko

SR pošle takmer 100.000 eur na humanitárnu pomoc pre ľudí v Etiópii

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Vojnový konflikt v Etiópii, ktorý vypukol v novembri 2020 v severnom regióne Tigraj, zhoršil zložitú situáciu v krajine.

Bratislava 27. apríla (TASR) - V marci vyhlásilo päť slovenských mimovládnych organizácií eRko - Dobrá novina, Mary's Meals Slovensko, Nadácia Integra, SAVIO a Slovenská katolícka charita - s podporou Platformy rozvojových organizácií – Ambrela humanitárnu výzvu na pomoc africkému regiónu Tigraj. Cieľom zbierky Spolu pre Etiópiu bolo pomôcť obyvateľom zasiahnutým vojnovým konfliktom na severe krajiny. Slovensko podporí humanitárne aktivity v regióne Tigraj sumou 96.447,61 eura. TASR o tom informoval Jozef Magda Z eRko.

Výsledná suma darov určených na zabezpečenie humanitárnej pomoci od verejnosti dosiahla výšku viac ako 41.447 eur. K vyzbieraným darom v rámci výzvy Spolu pre Etiópiu prispejú organizácie eRko Dobrá novina, Slovenská katolícka charita cez zbierku Pôstna krabička a SAVIO sumou v celkovej výške 35.000 eur. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR prispelo finančným príspevkom vo výške 20.000 eur.

Finančné príspevky iniciatívy Spolu pre Etiópiu budú rozdelené medzi štyri projekty humanitárnej pomoci v rámci regiónu Tigraj, ktoré realizujú miestni partneri zapojených organizácií. Poskytnuté prostriedky využijú na financovanie najnevyhnutnejších základných potrieb. Prevažne vo forme potravinovej pomoci, pitnej vody, hygienických potrieb, prikrývok a prístreškov. Taktiež na zabezpečenie základných liekov v zdravotníckych zariadeniach a poskytovanie posttraumatickej a psychologickej starostlivosti, sociálnej práce a ďalších nevyhnutných činností v prospech obetí vojnového konfliktu.

Vojnový konflikt v Etiópii, ktorý vypukol v novembri 2020 v severnom regióne Tigraj, zhoršil zložitú situáciu v krajine. Akútnu humanitárnu pomoc podľa OSN potrebuje až 4,5 milióna z celkových šiestich miliónov obyvateľov regiónu.