Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 22. február 2024Meniny má Etela
< sekcia Slovensko

OPATRNE: Na niektorých úsekoch ciest sa nachádza zľadovatený sneh

Ilustračné foto Foto: TASR/Martin Baumann

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký, na diaľnici D3 mokrý.

Bratislava 30. novembra (TASR) - Na niektorých úsekoch ciest sa nachádza zľadovatený sneh. Ide o cesty tretej triedy v obvode Kokava nad Rimavicou a horský priechod Zbojská na ceste I/72. Informovala o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký, na diaľnici D3 mokrý. Na rýchlostnej ceste R3 v úseku Sedliacka Dubová - Široká je miestami kašovitý sneh.

Zjazdné sú tiež cesty prvej, druhej a tretej triedy. Povrch vozoviek je suchý až vlhký, miestami mokrý. V hornatých častiach Žilinského, Banskobystrického, Prešovského a Košického kraja sa na cestách vyskytuje vrstva čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu.

Aj horské priechody na Slovensku sú zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, ojedinele suchý. Na horských priechodoch Dobšiná, Štós, Chorepa, Herlianske Sedlo, Vernár, Vrchslatina, Súľová, Huty, Makov, Príslop, Oravská Lesná, Besník, Donovaly, Šturec, Grajnár, Čertovica a Podspád sa nachádza čerstvý, kašovitý alebo utlačený sneh.