Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 24. september 2023Meniny má Ľuboš aj Ľubor
< sekcia Slovensko

Stančík: Potrebujeme opatrenia na zníženie veľkoobchodnej ceny plynu

Na snímke poslanec Andrej Stančík (OĽaNO). Foto: TASR - Jaroslav Novák

Rada sa zaoberala aj vývojom vzťahov EÚ a Spojeného kráľovstva po Brexite.

Brusel 18. novembra (TASR) - Doterajšie navrhované opatrenia na zníženie veľkoobchodnej ceny plynu nie sú dostatočné, Slovensko však víta možnosť presmerovať časť kohéznych fondov na riešenie dopadov energetickej krízy. Vyhlásil to štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Andrej Stančík, ktorý sa v piatok zúčastnil na zasadnutí Rady pre všeobecné záležitosti v Bruseli. TASR o tom informoval komunikačný odbor ministerstva.

Ministri a štátni tajomníci rezortov európskych záležitostí sa v súvislosti s prípravou decembrového summitu lídrov zaoberali aj ruskou vojenskou agresiou na Ukrajine.

"Je kľúčové pomôcť Ukrajine zvládnuť nadchádzajúce zimné obdobie. Rázne odsudzujeme Kremeľ za hanebné útoky proti civilnej a energetickej infraštruktúre Ukrajiny a žiadame čo najráznejšiu spoločnú reakciu Únie proti Rusku," zdôraznil Stančík.

Rada sa zaoberala aj vývojom vzťahov EÚ a Spojeného kráľovstva po Brexite.

Prebehlo tiež v poradí piate kolo vypočutia Maďarska ohľadom dodržiavania zásad právneho štátu. Stančík ocenil dosiahnutý pokrok a vyzval Maďarsko na pokračovanie v reformnom úsilí v súlade s princípmi právneho štátu.