< sekcia Slovensko

Štátna komisia pre voľby zaznamenala niekoľko podnetov od voličov

Členovia okrskovej volebnej komisie vytvorenej pre osobitný volebný okrsok spracúvajú obálky s hlasovacími lístkami voličov s trvalým pobytom mimo územia SR, ktorí hlasovali prostredníctvom pošty vo voľbách do Národnej rady SR 29. februára 2020 v Bratislave. Foto: TASR - Vladimír Benko

Štátna volebná komisia dostala podnet týkajúci sa vysypania volebnej schránky.

Bratislava 29. februára (TASR) - Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán zaznamenala cez infolinku niekoľko podnetov. Voliči informujú komisiu o veciach, ktoré sa im vo volebných miestnostiach nepáčia. Povedala to riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán na Ministerstve vnútra SR Eva Chmelová.

Voliči tiež poukazujú na to, že schránky na nepoužité volebné lístky sa napĺňajú veľmi rýchlo. Štátna volebná komisia dostala aj podnet týkajúci sa vysypania urny s nepoužitými hlasovacími lístkami. Chmelová podotkla, že išlo o neúmyselné vysypanie. "Vykonávame a zabezpečujeme kontrolu volebných miestností v súčinnosti s konkrétnymi okresnými volebnými miestnosťami," povedala Chmelová.

Na margo roztržky v Košiciach, kde opitý muž odmietol podpísať prevzatie volebných lístkov a napadol člena volebnej komisie, hovorí, že "k incidentom by nemalo dochádzať, o to by sa mali starať členovia okrskových volebných komisií".