Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 22. júl 2024Meniny má Magdaléna
< sekcia Slovensko

Súd nepovolil obnovu konania v prípade odsúdeného R. Dorčíka

Na snímke obžalovaný z vraždy Rudolf D. prichádza na súdne pojednávanie v prípade brutálnej vraždy v Martine, na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku 30. septembra 2021 v Pezinku. Foto: TASR – Martin Baumann

Prípad sa týka brutálnej vraždy Jozefa z Dubového, ku ktorej prišlo vo februári 2021 v blízkosti čerpacej stanice v Martine.

Bratislava/Pezinok 20. mája (TASR) - Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku nepovolil obnovu konania v prípade na doživotie odsúdeného Rudolfa Dorčíka. Rozhodnutie súdu nie je právoplatné. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková. Prípad sa týka brutálnej vraždy, ktorá sa stala v blízkosti čerpacej stanice v Martine.

"Špecializovaný trestný súd na dnešnom verejnom zasadnutí zamietol návrh odsúdeného R. D. na povolenie obnovy konania, pretože nezistil podmienky obnovy konania podľa Trestného poriadku," uviedla hovorkyňa.

Rozhodnutie súdu nie je právoplatné. "Obvinený si ponechal zákonnú lehotu na vyjadrenie, či proti nemu podá sťažnosť, o ktorej by rozhodoval Najvyšší súd SR," podotkla.

Najvyšší súd odsúdil Dorčíka v januári 2022 na doživotný trest odňatia slobody za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy. Spoluobžalovaný Milan Jesenský vtedy dostal 25 rokov nepodmienečne.

Prípad sa týka brutálnej vraždy Jozefa z Dubového, ku ktorej prišlo vo februári 2021 v blízkosti čerpacej stanice v Martine. Odsúdený chcel údajne zistiť, "aké je to zabiť človeka".