Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 23. marec 2023Meniny má Adrián
< sekcia Slovensko

STU predala účelové zariadenie v Gabčíkove z ekonomických dôvodov

Na snímke ubytovňa v Gabčíkove. Foto: TASR - Martin Baumann

Výnos z predaja univerzita plánuje použiť na vykrytie výpadku príjmov zo zníženej štátnej dotácie a nárastu cien energií.

Bratislava/Gabčíkovo 24. apríla (TASR) – Slovenská technická univerzita (STU) v Bratislave predala účelové zariadenie v Gabčíkove. K predaju pristúpila z ekonomických dôvodov. Pre TASR to potvrdil hovorca STU Juraj Rybanský.

"Prevádzka zariadenia bola dlhodobo neefektívna a STU nemala prostriedky na jeho potrebné rozsiahle opravy a rekonštrukcie," priblížil Rybanský. Podľa zmluvy zverejnenej v centrálnom registri zmlúv univerzita predala účelové zariadenie spoločnosti B.D.B. Group, s. r. o., za 3.589.000 eur. "Kúpna cena 3.589.000 eur bola stanovená na základe znaleckých posudkov a opakovaného ponukového konania (verejnej obchodnej súťaže)," konkretizoval hovorca univerzity.

Výnos z predaja univerzita plánuje použiť na vykrytie výpadku príjmov zo zníženej štátnej dotácie a nárastu cien energií. "STU predáva účelové zariadenie ako celok, iný majetok v Gabčíkove nevlastní," uzavrel Rybanský.

Kúpna zmluva s novým vlastníkom bola uzatvorená 29. marca, zmluva o budúcej kúpnej zmluve ešte 30. novembra 2021.