< sekcia Slovensko

Študenti pripravili sériu newslettrov inšpirovanú príhovormi pápeža

Na snímke pápež František na ekumenickom stretnutí na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave, foto z archívu. Foto: TASR Michal Svítok

Cieľom projektu je podľa študentov nechať doznieť pápežove slová a dostať ich k čo najväčšiemu počtu Slovákov cez rôznorodé formy.

Bratislava 18. septembra (TASR) - Študenti Kolégia Antona Neuwirtha chcú šíriť myšlienky z návštevy pápeža Františka na Slovensku prostredníctvom série ôsmich newslettrov. Budú vo forme krátkeho filmu, podcastu, piesne či umeleckého diela. Inšpirovať sa budú ôsmimi príhovormi, ktoré Svätý Otec predniesol počas svojej nedávnej návštevy.

Na spracovanie projektu mali študenti 48 hodín, počas ktorých oslovili na spoluprácu osobnosti z oblasti kultúry, politiky a duchovného života. "Po prihlásení uvidíte pápežove myšlienky uvedené do praxe skrze raňajky s bezdomovcami z útulku sv. Lujzy de Marillac v Bratislave, pozriete si krátky film nesúci myšlienku 'nezostarnúť mladý' či vypočujete slová redaktorky a rehoľnej sestry Hermany Matlákovej, ktorá v podcaste porozprávala o svojich dojmoch z vedenia mediálneho tímu počas návštevy pápeža. Svoju podporu študentom vyjadril aj predseda vlády Eduard Heger (OĽANO)," uviedla jedna zo študentiek Kolégia Antona Neuwirtha Michaela Sotáková.

Cieľom projektu je podľa študentov nechať doznieť pápežove slová a dostať ich k čo najväčšiemu počtu Slovákov cez rôznorodé formy. Séria newslettrov má názov RePope, rozposielať ich budú od nedele (19. 9.), a to každý druhý deň. Ľudia sa môžu na odber prihlásiť na profile RePope na sociálnej sieti.