Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 31. marec 2023Meniny má Benjamín
< sekcia Slovensko

VIDEO: Exministra Pavla R. eskortovali na bratislavský súd

Na snímke vpravo bývalý riaditeľ televízie Markíza a exminister hospodárstva SR Pavol R. prichádza z cely predbežného zadržania na Okresný súd Bratislava II vo štvrtok 26. októbra 2017 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Michal Šúrek z Krajskej prokuratúry v Bratislave v stredu uviedol, že polícia na KP BA doručila spisový materiál spolu s podnetom k návrhu na vzatie do väzby obvineného exministra Pavla R.

Bratislava 26. októbra (TASR) - Sudca Okresného súdu (OS) Bratislava II bude vo štvrtok neskoro popoludní rozhodovať o prípadnej väzbe exministra Pavla R. Pôjde v zmysle Trestného poriadku o neverejný výsluch. TASR o tom vo štvrtok informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

"Potvrdzujeme, že na Okresný súd Bratislava II bol doručený návrh na vzatie do väzby obvineného P.R. Sudca pre prípravné konanie OS Bratislava II po dôkladnom oboznámení so spisovým materiálom a po koordinácii s obhajcom a prokurátorom určí termín výsluchu a rozhodovania o návrhu na vzatie do väzby v rámci zachovania zákonnej lehoty na rozhodovanie," uviedol v stredu (25.10.) pre TASR Adamčiak.

Krajská prokuratúra (KP) v Bratislave podala návrh na väzbu exministra Pavla R. Pre TASR to uviedol jeho obhajca Marek Para. Ako doplnil obhajca pre TASR, prokuratúra sa obáva, že by sa obvinený Pavol R. mohol vyhýbať trestnému stíhaniu a ovplyvňovať svedkov či spoluobvinených. Rozhodnutie prokuratúry ešte neznamená, že Pavol R. do väzby aj naozaj pôjde. O tom môže rozhodnúť iba súd.Michal Šúrek z Krajskej prokuratúry v Bratislave v stredu uviedol, že polícia na KP BA doručila spisový materiál spolu s podnetom k návrhu na vzatie do väzby obvineného exministra Pavla R.

Portál sme.sk v pondelok (23.10.) priniesol informáciu, že vyšetrovanie bolo začaté na základe trestného oznámenia bývalého šéfa banskobystrického podsvetia Mikuláša Černáka, ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest.

Pavol R. mal byť podľa portálu podozrivý z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej.

Podľa medializovaných informácií okrem Pavla R. čelia obvineniu aj Miloš K., Róbert L. alias Kýbel a Mikuláš Č.