Quantcast
< sekcia Slovensko

Súd rozhodne, či exminister Pavol R. zostane vo väzbe

Na archívnej snímke vpravo bývalý riaditeľ televízie Markíza a exminister hospodárstva SR Pavol R. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Obhajca obvineného Pavla R. Marek Para nechce dopredu prognózovať, ako súd rozhodne.

Bratislava 21. novembra (TASR) – Krajský súd (KS) v Bratislave v utorok rozhoduje o sťažnosti obvineného exministra Pavla R. voči rozhodnutiu o jeho vzatí do väzby. TASR o tom informoval hovorca KS v Bratislave Pavol Adamčiak.

Informáciu o rozhodnutí súdu by mal Adamčiak poskytnúť v utorok približne o 13.00 h pred budovou Krajského súdu v Bratislave.

Obhajca obvineného Pavla R. Marek Para nechce dopredu prognózovať, ako súd rozhodne. „Neviem, som v napätí,“ povedal pre TASR. On sám na súde nie je, nakoľko ide o neverejné zasadnutie.

Okresný súd Bratislava II vzal obvineného Pavla R. do väzby 26. októbra tohto roku z dôvodu možného ovplyvňovania svedkov. Voči tomuto rozhodnutiu podal sťažnosť ako obvinený Pavol R., tak aj prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave, keďže ten žiadal aj dôvod takzvanej útekovej väzby.

Polícia odvtedy v prípade vypočula viacerých svedkov ako napríklad Jána Kána, bývalého blízkeho človeka bosa Mikuláša Č., bývalú manželku Pavla R. – Vieru, prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika, bývalú blízku spolupracovníčku expremiéra Vladimíra Mečiara Annu Nagyovú či podnikateľa Mariána Kočnera. Na polícii taktiež vypovedala Sylvia Volzová, ktorej vraždu mali obvinení podľa policajného vyšetrovateľa pripravovať.

Súd v utorok nerozhoduje o tom, či obvinený skutok spáchal, alebo nie, ale o tom, či Pavol R. bude stíhaný na slobode, alebo väzobne.

Bývalý minister hospodárstva Pavol R. je obvinený, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Okrem iných mal proti nemu vypovedať práve bývalý šéf banskobystrického podsvetia Mikuláš Č., ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest.

Okrem Pavla R. čelia obvineniu v tejto veci aj Miloš K., Róbert L. alias Kýbel a Mikuláš Č.