Quantcast
< sekcia Slovensko

Sudca mal v rozsudku vyše 500 chýb, šéf Súdnej rady ho nepotrestá

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Predseda Súdnej rady SR Ján Mazák ho za to nenapomenie a ani mu nenavrhne disciplinárne konanie.

Bratislava 18. augusta (TASR) - Sudca Okresného súdu Piešťany doručil účastníkovi konania rozsudok, ktorý obsahoval viac ako 500 chýb. Predseda Súdnej rady SR Ján Mazák ho za to nenapomenie a ani mu nenavrhne disciplinárne konanie. Kancelária Súdnej rady o tom informovala na svojom webe.

"Zákonný sudca doručil tomuto účastníkovi konania rozsudok, ktorý obsahoval viac ako 500 chýb; pochybenia boli napravené rozsiahlym opravným uznesením," priblížili. Ako uviedli, sudca v konaní pred radou vzal na seba za pochybenia zodpovednosť.

"Súdna rada, aj na základe iných písomných dôkazov, došla k záveru, že síce došlo k porušeniu povinností sudcu, avšak iba ojedinelému, pričom ide o sudcu, ktorý má, napriek tomu, že je sudcom iba od roku 2017, výborné pracovné výsledky," spresnili s tým, že sudca zároveň vykazuje náležitú mieru integrity na náležitý a zodpovedný výkon funkcie sudcu.

"Predseda Súdnej rady, vychádzajúc z výsledkov prejednania tejto veci pred celou Súdnou radou, dospel k záveru, že na nápravu u zákonného sudcu Pavla Ištóka postačuje prejednanie jeho pochybenia pri vyhotovovaní rozsudku pred Súdnou radou," ozrejmili, prečo sudcu Mazák písomne nenapomenie ani nenavrhne jeho disciplinárne stíhanie.