Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 6. december 2023Meniny má Mikuláš
< sekcia Slovensko

Súdne pojednávanie s Kuffovcami sa začne len pár dní pred voľbami

Na snímke poslanec NR SR Filip Kuffa (nezaradený). Foto: TASR - Jaroslav Novák

Vo vzťahu k trom obžalovaným bola 21. decembra 2022 podaná obžaloba z prečinu nebezpečného vyhrážania formou spolupáchateľstva.

Kežmarok 26. septembra (TASR) - Na Okresnom súde (OS) Kežmarok sa začne v stredu (27. 9.) súdne pojednávanie s Kuffovcami, kauza súvisí s medializovanými informáciami o podvodoch s pôdou a útokmi na farmárov. Termín pojednávania TASR potvrdila hovorkyňa Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová s tým, že začiatok je o 8.30 h.

"K tomuto momentu nie je dôvod na zrušenie či odročenie nariadeného termínu hlavného pojednávania," uviedla Petrufová. Dodala, že vo vzťahu k trom obžalovaným bola 21. decembra 2022 podaná obžaloba z prečinu nebezpečného vyhrážania formou spolupáchateľstva.

Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR a podpredseda strany Život-NS Filip Kuffa spolu s bratom Gregorom Kuffom už skôr odmietli, že by sa niekto z ich rodiny bil s farmármi alebo sa niekomu vyhrážal. Okrem nich je obžalovaný aj ich otec Štefan Kuffa. Ku konfliktu medzi nimi a farmárom z Kežmarku malo dôjsť ešte v lete 2021.